Moderní domy

Moderní domy, to je poměrně obsáhlý a široký pojem. Pod slovem moderní si každý z nás může představit něco jiného. Někomu se líbí domy patrové, někomu bungalovy, někdo chce zděný dům, někdo dřevostavbu, jiný preferuje nízkoenergetické domy… V dnešní době je toho na výběr hodně a domy začínají být i cenově dostupné.

Takové mobilní domy, které jsou kompromisem mezi domem na klíč a karavanem, jsou cenově dosažitelné, nabízejí také plnohodnotné bydlení, bývají i velmi pěkné a prodávají se i se zařízením. Pořídíte je již od 200 000 Kč a to navíc nebudete potřebovat ani stavební povolení.

Dřevostavby

I když si jako dřevostavbu může spousta z nás představit srub nebo dům, který je celý ze dřeva, skutečnost je úplně jiná. Na první pohled totiž nepoznáte, že se jedná o dřevostavbu a to díky fasádě a zateplení.

Dřevostavby však také pořídíte velice levně, navíc vznikají velmi rychle a postavení takovéhoto domu je otázkou dnů. Jsou to navíc domy nízkoenergetické a tak se staly populárními.

Domy na klíč

Klasické domy na klíč jsou nejčastěji žádané domy. Pohybují se však v řádech milionů.

V poslední době se staly velmi oblíbenými bungalovy, což jsou domky jednopodlažní, které mají několik vchodů a východů na zahradu anebo na terasu. Všechny místnosti jsou v přízemí, proto se zde dá pohodlně žít i ve stáří a i tehdy, máte-li malé děti. I tyto domy se dají postavit jako domy nízkoenergetické.

Moderní se také staly cihličky na domech, ale i různé barvy fasád, které můžete kdykoliv změnit. Mezi moderní domy patří také rezidence, které se však šplhají do desítek milionů. Většina z nás je zná pouze z obrázků. Jedná se o moderní domy, které jsou však cenově velice nákladné a jsou spíše vzácností.

Mezi nejoblíbenější patří domy nízkoenergetické, pasivní domy, protože ty samozřejmě šetří naše finance.