Moderní zastínění pro střešní okna? Zkuste plissé rolety

plissé rolety

Střešní okna místnost krásně prosvětlí, ale jsou chvíle, kdy je potřebujeme zatemnit, nebo alespoň mírně zastínit. Závěsy na ně ale nepověsíme a klasické žaluzie mají svá funkční i designová omezení. Nabízejí se tedy moderní plissé rolety, které se dokonale přizpůsobí vašim potřebám a hodí se téměř do každého prostoru.

Design i funkčnost bez kompromisů

Rolety plissé pro střešní okna mají tu výhodu, že spojují stylový vzhled a maximální praktičnost. Vyrábějí se z prvotřídních látek a mají kvalitní ovládací mechanismy, kterým standardní plastové žaluzie s řetízkem nemohou konkurovat. Přesto je seženete za výhodné ceny. Investice se tedy vzhledem k dlouhé životnosti vyplatí.

Dalším zásadním rozdílem, který hraje ve prospěch plissé rolet, je určitě možnost regulovat stínění oběma směry, tedy i zespoda směrem nahoru. A to díky unikátní konstrukci, kterou tvoří látka ve tvaru skládací harmoniky umístěná mezi ovládací profily s praktickými madly. U jiných druhů rolet nebo žaluzií přitom můžeme zastiňovat jen odshora dolů. 

Jaké typy existují?

Na výběr máte ze dvou základních typů. První možností jsou jednovrstvé varianty pro mírné zastínění, zatímco druhou dvouvrstvé zatemňovací plissé rolety, které rafinovaně skryjí ovládací provázky a neprověšují se, protože mají na bocích krycí lišty. Záleží tedy, do jaké místnosti je plánujete instalovat a jakou funkci od nich vyžadujete. Obecně se dvouvrstvá látka doporučuje do ložnic a dětských pokojů, zatímco v obývacím pokoji stačí mírné zastínění, ale nemusí to být pravidlem.

Přesně podle vašich představ

Dále nemusíte mít strach, že by plissé rolety na vaše střešní okna neseděly. Pokud máte okna od značek Vekra nebo Fakro, budou vyrobené přesně podle jejich velikosti. Stačí zadat konkrétní rozměry, vybrat si odstín látky a jednu ze tří barev profilů (bílý, stříbrný nebo v designu borovicového dřeva). A potom už se můžete těšit na nové rolety, které vám přijdou až domů. V balení navíc obdržíte i montážní návod, díky kterému instalaci šroubováním do okenního rámu snadno zvládnete.

Snadná údržba

Aby vám plissé rolety dlouho vydržely jako nové, musíte je pravidelně čistit. Běžná údržba je ale velmi jednoduchá a stačí k ní vysavač s prachových nástavcem, který zapnete na nejnižší výkon. Drobné skvrny pak snadno odstraníte i gumou. Jen na mastné fleky bude nutné použít jemný čistící prostředek. Vždy ale postupujte opatrně a nejprve jeho účinky vyzkoušejte na malém kousku. Naopak se zcela vyhněte praní a žehlení, při obou činnostech totiž hrozí nevratné poškození.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *