Podle čeho vybrat vysokozdvižný vozík?

Vysokozdvižné vozíky jsou nepostradatelnými pomocníky zejména ve stavebnictví, lesnictví a logistice. Ještěrek je ale spousta, a tak můžete nakonec stát před nelehkým rozhodnutím, podle čeho vlastně vybírat.

Abyste mohli vybrat ještěrku, která dobře poslouží, je potřeba vzít v úvahu, na co ji vlastně sháníte. Co bude přemisťovat, v jakých prostorách bude operovat, jak se ji chystáte ovládat.

Ne na každém vozíku se sedí

Řekne-li se VZV, většina lidí si představí klasický paletový vozík se sedícím řidičem. Věděli jste ale, že existují i ručně vedené vozíky? Ty buď tlačíte před sebou, táhnete za sebou, nebo mají plošinu, na niž si řidič stoupne. Jsou ale vhodné spíše jen pro převážení zboží na kratší vzdálenost.

Důležitý je zejména pohon

Tady máte prakticky tři možnosti. Velmi často lidé sáhnou po vozíku se spalovacím dieselovým motorem. Ty jsou ovšem určené převážně do venkovních prostor. Jestli hledáte VZV výhradně do vnitřního skladu, vyberte raději elektrický pohon. Elektrický vozík je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale především tichý. Pak se vyrábí ještě vozíky plynové, nicméně ty tolik používané nejsou.

Svou roli hraje i cena

Pro spoustu zájemců o manipulační techniku bude cena nejdůležitějším kritériem. Jestli mezi ně patříte také, zkuste paletový vozík bazar. O kvalitu nemusíte mít strach, u solidního prodejce je každý vozík před nabídnutím do prodeje pečlivě zkontrolován. Pokud se obrátíte na havlíčkobrodskou firmu SEMAT HB, budete mít k dispozici i servis, u modelů na LPG technické kontroly a revize. Na prodej VZV a další manipulační techniky se specializují již od roku 1990, mají tedy hodně zkušeností i velký výběr. Navíc jsou schopní vám techniku i pronajmout. Třeba by pro vás právě dlouhodobý pronájem mohl být finančně výhodnějším řešením. Více informací najdete na semathb.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *