Kuchyňská váha, důležitý pomocník každé hospodyňky

Vzpomínáte na tu dobu, kdy v každé kuchyni visely na zdech takové ty klasické ručičkové váhy? Ta už je dávno pryč, v dnešní době má ručičkovou váhu s miskou opravdu jen málo lidí, protože vládne důmyslnější technika, tudíž tyto staré váhy nahradily moderní, digitální. Pomocník, který nesmí chybět v žádné kuchyni.

Jaké druhy kuchyňských vah dnešní doba nabízí?

Jednoduché digitální váhy – váha, která vypadá jako deska a vy na ní položíte suroviny, které chcete zvážit, a ona vám ukáže digitální číslo. Mnoho z nás se obává, že na takovou váhu nemůžou dát všechno, protože třeba taková mouka nebo cukr, by se neměla jak zvážit, protože by se z kuchyňské váhy sesypaly na linku. Ale takové váhy mívají jedinečnou vlastnost a to takovou, že si na ně položíte misku, váhu vynulujete a pak až vážíte třeba mouku, takže váha vůbec neví, že na ní nějaká miska je.

Váhy s miskou – existují i digitální váhy, na kterých je miska, do které danou surovinu vkládáte a pak jí můžete vzít i s miskou. Funguje to na stejný princip jako u vah bez misky, protože i tady se miska vynuluje, ale v tomto případě je to jednodušší, protože váha už je tak sama nastavená, takže vy nemusíte mačkat žádné tlačítka.

V čem spočívá kouzlo digitálních vah?

Digitální váhy bývají daleko přesnější. Navíc vám váha ukazuje velkou číslici, takže na to vidí úplně každý a nemusí si odpočítávat žádné čárky po pěti. Dále jsou tyto váhy vybavené mnoha funkcemi, které vám usnadní pečení, vaření a veškeré kulinářské zákroky. Navíc existují chytré váhy.

Co znamená pojem chytré váhy?

Chytrou kuchyňskou váhou se myslí váha, která má velmi neobvyklé funkce, jako například je schopna ukázat jakou potravinu máte (A ukládá si je do paměti) a také vám může zobrazit hodnoty objemu tuků, kalorií, sacharidů, vápníku, vlákniny a dalších.

Jak vybrat kuchyňskou váhu?

Kuchyňskou váhu si každý vybírá, tak aby hlavně vážila správně a vydržela dlouho funkční. Většina lidí si kupuje obyčejné váhy, aby byly co nejméně složité. Ale určitě na rozmyšlenou stojí i chytrá váha, protože je dobré vědem, kolik kalorií denně sníte a zvlášť pro ty, kteří si musí udržovat postavu., ať už ze zdravotního stavu anebo z toho estetického. Každopádně váhu potřebuje doma každý, a když už do ní budete investovat, tak je dobré nejprve si zjistit, co všechno umí, abychom neplatili za funkce, které třeba nikdy nepoužijeme.