Jak správně vybírat ventilátory 12 V?

Rychlé a výkonné stroje dnes patří mezi jakýsi naprostý standard dnešní moderní doby. Větší počet procesů, jader a všeho okolo s sebou nese i problém ve větší produkci tepla. Aby nedošlo k přehřátí, či až dokonce ke vzplanutí, je potřeba toto teplo efektivně odvést pryč. A právě k tomu slouží ventilátory. Na trhu existuje celé množství různých variant a modelů, takže snadno objevíte tu správnou možnost přímo pro vaši konkrétní potřebu.

Kde se ventilátory uplatňují?

Mezi místa, kde můžete najít ventilátor 12 V, patří nejrůznější technické vybavení, u kterého je potřeba vyřešit chlazení. Může se jednat o počítače, grafické karty nebo nejrůznější podobná zařízení. Malinké ventilátory nechybí ani v notebooku, kde slouží například pro chlazení základní desky, aby nedocházelo ke zvyšování teploty nad únosnou mez. Z toho důvodu mají například herní počítače výkonnější systém chlazení, protože se od nich požaduje vysoký výkon, který logicky znamená větší produkci tepla.

Jak správně vybrat ventilátor

Základním modelem jsou ventilátory s konstantním napětím v hodnotě 12 V. To ale ani zdaleka není jediný parametr. Protože existuje velké množství různých variant, liší se i jejich další vlastnosti. Pro úspěšný výběr toho správného ventilátoru si tak všímejte například, zda nabízí dostatečnou rychlost otáčení, aby bylo chlazení skutečně efektivní. Jenže zde může být problém v podobě toho, že s vysokou rychlostí bude stoupat. Výkonné ventilátory 12 V tak zkrátka trochu hlučí. To je však možné částečně vyřešit výběrem ventilátoru s vhodným ložiskem.

Pozor na vhodnou velikost

Klasický radiální ventilátor 12 V může mít různé rozměry. Ty velké, které musí být výkonné a ochladit větší zařízení, se uplatní například u průmyslových počítačů. Existují však i malé modely, jejichž úkolem je ochlazení menších jednotlivých součástek. Rozměry je tak potřeba přizpůsobit konstrukčnímu řešení přístroje a zvolit dostatečně výkonnou variantu, která však nebude zabírat příliš mnoho místa.

Pořízení dalších elektrických součástek na jednom místě

Když potřebujete zakoupit i další elektrické součástky, nemusíte hledat žádný jiný internetový obchod. Všechno totiž najdete přehledně na jednom místě. Od společnosti TME totiž seženete nejenom pestrý výběr ventilátorů, ale také další důležité součástky, jako jsou transformátory, relé, spínače, konektory, topné systémy, světelné zdroje, pasivní součástky a mnoho dalšího. Velkou výhodou objednávání na tomto internetovém obchodě je fakt, že zde máte přehledné filtrování podle jednotlivých důležitých parametrů, takže snadno vyberete ten správný kousek. A pro opravdu nadšené kutily nebo firmy, kdy máte v plánu odběr většího množství kusů, jsou připraveny výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *