Zjistěte, zda máte pro své účely správný balicí materiál

Slyšeli jste o už o tom, že obal prodává výrobek uvnitř? Tohle pravidlo se už mnohokrát osvědčilo a jen potvrzuje, že obal je důležitou součástí mnoha odvětví. Umíte pěkně zabalit dárek? Víte, jak správně ochránit prodejní zboží před odesláním? Dokážete pořádně zajistit svůj majetek před stěhováním? K tomu všemu jsou určené obalové materiály, bez kterých se v těchto případech neobejdete.

Obalový materiál má mnoho způsobů využití

Kvalitní obaly musí odpovídat svému účelu. Při balení dárků dbáte především na design balicího papíru. Neméně důležitá je ale také pečlivost zabalení. Pro asymetrické dárky si musíte vypomoct například kouskem kartonu, kterým vytvoříte souměrný tvar. Obalový materiál má však širší využití. Vyrábí se většinou z papíru, kartonu, dřeva, textilu, skla, kovu i plastu. Každý materiál je přitom vhodný k jinému účelu, protože má odlišné vlastnosti.

Materiál obalů vybírejte podle potřeby

Papírové nebo kartonové obaly se používají často ve výrobě nebo logistice. Poměr kvalitního materiálu a nízké ceny umožnil jednorázové využití poměrně odolného kartonu pro obalení křehkých výrobků pro přepravu a následné uskladnění. Také se dají dobře přizpůsobit atypickým tvarům předmětu. Plastové obaly jsou většinou používané opakovaně. Nejčastěji se s nimi setkáte při výrobě. Skleněný obalový materiál je zase využíván v potravinářském průmyslu a na místech, kde je zvýšený nárok na hygienické podmínky. Nedílnou součástí obalů jsou však i lepicí pásky, které pomáhají zajistit materiál a zamezit jeho rozbalení.

Balicí lepicí pásky

Je velký rozdíl mezi tím, zda balíte jen malou drobnost nebo věci větších rozměrů. U některých výrobků musíte postupovat pečlivěji než u jiných. Přepravní obalové materiály chrání zboží před poškozením a většinou jsou ještě pojištěny druhou vrstvou pro bezpečnější manipulaci. Správné zabalení je důležité při stěhování, kde před umístěním do velké stěhovací krabice, musíte často zabezpečit každou věc zvlášť. V tomto případě se však důkladnost vyplatí, protože právě při stěhování často dochází k poškození přepravovaných věcí. Některé balicí lepicí pásky se proto liší i barvou, aby bylo na první pohled jasné, že se uvnitř obalu nachází křehké předměty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *