Jak ušetřit na logistice? Se skládacími přepravkami

Logistika není levná záležitost, to vám potvrdí každý, kdo musí platit za přepravu zboží. Aby se ušetřilo, je třeba zboží vhodným způsobem narovnat a všechno dobře propočítat. Čím méněkrát a čím méně vozů pojede, tím levnější přeprava bude. A proto přijdou vhod skládací přepravky.

Přepravky jsou nezbytnou výbavou do skladu i při transportu. Různé typy se však od sebe liší materiálem i provedením a s výběrem toho správného lze ušetřit nemalé náklady.

Plast vede a nemusí být proti přírodě

Typicky se přepravky vyrábí z plastu, protože tento materiál je odolný, stabilní a má nízkou váhu. Ekologové by možná proti jeho používání protestovali, nicméně plast nemusí být vždycky nutně špatný. Například společnost Schoeller Allibert, která je výrobcem přepravek a kontejnerů, se k přírodě staví zodpovědně. Využívá staré plastové kontejnery, recykluje je a vyrábí z nich nové.

Naučte se přepravky skládat

Nejen na sebe. Víte, že některé přepravky je možné složit, když jsou prázdné? Například přepravka Prelog od Schoeller Allibert tak při složení ušetří až 80 % místa. Díky tomu uspoříte na zpětné přepravě i skladování prázdných přepravek. Všechny přepravky od tohoto výrobce je samozřejmě možné stohovat.

Některé jsou bez víka, další uzavíratelné. Objem se liší stejně jako hmotnost, rozměry a odolnost. Pokud plánujete přepravky skladovat v chlazených místnostech nebo naopak venku na sluníčku, teplotní odolnost si určitě pohlídejte. Taktéž je dobré vybírat přepravky s uchy na nošení.

Skládací přepravky Schoeller Allibert se hodí do všech oblastí průmyslu. Stačí si vybrat správnou velikost a vlastnosti. Společnost Schoeller Allibert, která je jedním z nejznámějších výrobců přepravek, kontejnerů, palet a vozíků v Evropě, jich má v sortimentu bezpočet, takže si každý najde tu svou nejlepší variantu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *