Automat na vodu. Využiji jej?

Ano či ne? Otázka, která se vám pravděpodobně honí hlavou. U mnoho lidí to je jasné „ano“, neboť v současnosti je velice moderní zdravý životní styl. Je to jednoduché. Kvalitní a krystalicky čistá pramenitá voda má při pravidelné konzumaci prokázané pozitivní účinky na tělo i mysl. Pravidelný pitný režim je ale obecně důležitý pro správnou funkci lidského organismu.

Právě automat na vodu je tím komplexním pomocníkem, který pravidelné dodržování pitného režimu značně ulehčuje – ať už se nachází v domácnosti nebo v kanceláři. Je ale třeba vybrat tak, aby konkrétní model vyhovoval svými funkcemi prostoru i vašim potřebám. Máme dva druhy automatů – automat na vodu z barelu a vodovodní řad.

Automat na vodu z barelů

Klasické řešení hodící se do domácností. Automat s barelem rozhodně není žádná neznáma technologie. Jelikož je zdrojem v tomto případě barelová voda (nejlépe pramenitá) není nutné využívat filtry. U všech moderních přístrojů najdeme možnost úpravy vody – chlazení, ohřev, sodovka.

Barely mají konkrétní objem 18,9l. Což je skutečně dostatečně velký zdroj kvalitní vody na dlouhou dobu. Barelové řešení má pak i svůj ekologický podtext. U většiny dobrých distributorů jsou totiž vratné. Po dezinfekci jsou navráceny zpět do oběhu! Což značně omezí hromadění plastu na městských skládkách.

Automat na vodovodní řad

Již název nám říká, že půjde o variantu s napojením na vodovod. Tento druh automatu čerpá vodu přímo z něj. Zdrojem tak bude tzv. kohoutková voda. Nutná proto bude filtrace. Přístroje jsou jimi přímo osazeny už v základu, mají ale i speciální prostor pro další filtrační zařízení. Samozřejmostí je funkce chlazení a ohřevu vody. Některé modely vás překvapí i výrobníkem sodovky! Tyto typy přístrojů se nehodí všude. Nejvíce jsou k užitku ve větších průmyslových a veřejných prostorech.

Více informací najdete na https://www.crystalis.cz/.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *