Vybavení interiéru může být i po letech jako nové. Stačí mít ty správné domácí pomocníky

 

Ať už máte doma malé děti, které několikrát denně upatlají okna či koberec, nebo žijete v páru a snažíte se uvnitř udržovat stále pořádek, jak čas plyne, na všem ulpívá postupně prach, vodní kámen a jiné nečistoty. Někdo čištění řeší kdejakou chemií, jiný uvažuje o profesionální firmě nebo odborníkovi, kteří mají vybavení umožňující dát kobercům, bakteriím, oknům, sedačkám… původní, čistý vzhled.

Skutečností ale je, že pořídíte-li si kvalitní čistící spotřebiče domů, hravě to uděláte sami. Ať už jde o šmouhy na skle vitríny, nelesklé vodovodní kohoutky či koberec.

Rychle, a přitom výborně provedené

Ruční vysavače jsou k nezaplacení. Tam, kde je vznik drobných částeček běžný, a vy jej denně uklízíte, nebo kvůli nadrobení v automobilu nechcete vytahovat velký, těžký vysavač ale i mnohde jinde jednoduše zapnete ruční vysavač a během pár minut je po nepořádku.

Ruční vysavače mají dostatečný výkon, vysají i větší kusy, sběrná nádobka je dostatečně velká a v případě naplnění stačí vysypání do koše, a vy můžete pokračovat. Použití je možné nejen na suché, ale i mokré nečistoty, záleží však od konkrétního modelu. Po dokončení práce stačí vysavač umístit zpět do držáku, kde zároveň dochází k jeho nabíjení, aby byl vždy připraven k činnosti.

Práce vás bude bavit i v případě mytí skla. Čističe oken nejen že skleněné plochy myjí, ale zároveň je dokážou vyleštit k vaší naprosté spokojenosti. Plocha, kterou na jedno setření umyje může mít od 17 do 27 mm a výdrž baterie je cca 25 min na jedno nabití. Zvládnou s ním pracovat nejen ženy, ale i děti, které skutečně baví po sobě vyčistit a vyleštit např. kakaem pocákané dvířka na skříňce nebo dveře na terasu.

Dalším skvělým pomocníkem domácnosti je parní čistič. Umazaná pohovka, dětská jídelní židle s polstrováním, nečistoty usazené kolem vodovodní baterie, hluboko v koberci a na mnohých jiných místech v domácnosti, to vše vám pomůže dát do původního vzhledu. Pára o dostatečně vysoké teplotě čistí díky jejímu rychlému vypouštění i bez použití chemie. Čističe mohou mít i funkci žehlení, což oceníte např. u kabátů nebo sedaček.

Zkuste se poohlédnout a zjistit, čím vším si v dnešní době můžete usnadnit úklid domácnosti. Budete jistě překvapeni, jak jde vývoj kupředu, a že profesionální firmu na čištění koberce nebo oken  už nebudete potřebovat.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *