Jak na rychlé zpracování dřevěného odpadu

Při úklidu zahrady či prořezávání stromů se vám vždy na zahradě nakupí velká spousta větví stromů i keřů, které je nutné zpracovat. Pokud dřevěný odpad nechcete nebo nemůžete ihned spálit, můžete jej využít na domácí topení v kamnech či krbu. Aby tato práce byla snadná a rychlá, pomohou vám při zahradním úklidu kvalitní stroje, které udělají veškerou špinavou práci za vás.

Štípačky na dřevo

Pokud máte na zahradě velké kusy dřeva, se kterými byste se pomocí sekery pořádně zapotili, využijte službu štípačky na dřevo. Štípačka dřeva si snadno poradí s menšími i většími kusy dřeva, které vám rozdělí na menší části. Ty můžete uskladnit nebo naskládat k domácímu krbu a využívat k vytápění. Štípačka je skvělý pomocník pro rychlou práci na zahradě, který se lehce používá. Už máte dost bolavých zad ze štípání dřeva sekerou? Štípačka na dřevo je přesně to, co musíte na zahradě mít. Mezi známé výrobce štípaček dřeva se řadí značky jako AL-KO, Vari, Scheppach, Güde nebo MTD.

Drtiče a štěpkovače

Pokud byste dřevěný odpad rádi zpracovali na menší kusy, než jsou polena ze štípačky na dřevo, pak se vám budou zamlouvat drtiče nebo štěpkovače dřeva. Tyto zahradní stroje slouží k nadrcení dřevěného odpadu ze zahrady na kousky, které můžete využít pro mulčování záhonů, můžete je také využít pro kompost. Některé štěpkovače dokážou zpracovat dřevo i na větší kousky, které jsou vhodné pro vytápění domácnosti. Drtiče dřeva drtí větve do průměru 4,5 cm. Poradí si tedy s běžným dřevěným odpadem, který na zahradě máte, který nadrtí na jemné kousíčky. Pokud si přejete nadrtit větve na kousky větší, pak budete potřebovat štěpkovač dřeva. Pozor si ale dávejte na výkon štěpkovačů. Ty stroje, které mají nižší příkon, nezvládnou naštípat větve o větším průměru než 2,5 cm.

Pro jakékoliv detailnější informace se vždy pro jistotu poraďte s odborným prodejcem. Čím promyšlenější výběr pomocníka na zahradu bude před koupí probíhat, tím déle a lépe vám daný produkt poslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *