Jaký pes, takový pelíšek

Toužíte po domácím mazlíčkovi? Pak nesmíte zapomenout, že stejně jako každý člen vaší rodiny, i on bude potřebovat místo, kde bude odpočívat a kam bude chodit spát. I když váš pes nakonec vyroste do takzvaného „gaučáka“, potřebuje mít svůj pelíšek, do kterého mu nikdo nepoleze. Jak takový pelech vybrat a na co si dát pozor? Rozhodující by vždy měl být vzrůst psa, plemeno. Dřív, než se zamilujete, zjistěte si, jaké jsou potřeby vámi vybrané rasy a jaké mají genetické dispozice. Infopes.cz sděluje a sdílí informace o potřebách malých i velkých psů, a nejen o nich.

Jak by měla vypadat psí matrace?

Pelíšky pro psy se dnes vyrábí z různých materiálů a v několika provedeních. Každý pes se velice rád rozvaluje a roztahuje, tak mu to dopřejte. Odolné matrace pro psy v sobě dokáží skloubit potřebný komfort i praktickou údržbu. Matrace musí být příjemná na dotek, ale pevná. Nesmí vznikat proleženiny a jiné deformace. Určitě je důležité, aby byl potah snímatelný a pratelný, vhodné jsou i voděodolné materiály. V domácnosti umístěte pelíšek na místo, které psovi poskytne přehled, pocit bezpečí i sounáležitosti.

Nakrmit, vyvenčit, pohladit

Mít psa je velké štěstí. Dá vám tolik radosti a lásky, že ji ani nestačíte pojmout. Stejně tak je to i závazek, který vyžaduje odpovědnost. Pes se na vás stane závislý, a to obzvlášť, když je ještě miminko. Štěně dokáže zničit vše, na co přijde. Záleží hlavně na vás, kolik času s pejskem strávíte. Život váš i mazlíčka usnadní různé psí potřeby. V první fázi, kdy štěně ještě nemá osvojené hygienické návyky, jistě oceníte plastové WC, které slouží jako perfektní pomůcka pro nácvik. Pejsek se rychle naučí vykonávat potřebu na jednom místě. Pokud chcete, aby váš pes nerozkousal vše, na co přijde, nesmíte zapomínat na hračky. Ale pozor! Ne všichni psi (a páníčci) mají rádi gumová, pískací zvířátka. Zkuste plyšové nebo interaktivní. Ano, čtete dobře, i váš čtyřnohý mazlíček se může rozvíjet pomocí interaktivních hraček. Princip je založen na hledání schovaného pamlsku. Pomocí různých pomůcek zajistíte pejskovi skvělou zábavu, sobě i jemu usnadníte například cestování a hygienu. Vytvořte svému kamarádovi domov, který si zaslouží.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *