Víte, jak na výběr digestoře?

 

Digestoře jsou jednou z nejdůležitějších součástí kuchyňského vybavení. Vybrat tu správnou je proto hotové umění. Funkčnost, vzhled, výkon a další parametry. Je toho opravdu hodně, co musíte před koupí zvážit. Z toho důvodu jsme pro vás připravili krátký a stručný návod, jak na to, aby vámi vybraná digestoř byla ta nejlepší.

Odtah, či recirkulace?

Výběr typu bohužel nezávisí zcela na vás. Řídit se musíte podmínkami, které vaše domácnost poskytuje. Odtahová digestoř je efektivnější. Můžete-li se připojit na komín, určitě doporučujeme odtah. Recirkulační modely volte v případě, že nemáte možnost připojení ke komínu. Zatímco odtahová digestoř vzduch nasákne a vyvede potrubím ven, recirkulační vzduch pouze zrecykluje, vyčistí pomocí filtru a pošle ho zpět do místnosti. Její výhodou je možnost umístění v každé místnosti. Nevýhodou je nižší účinnost a nutnost pravidelné výměny filtru.

Dostatečný výkon je základ

Finální výkon digestoře v žádném případě nedoporučujeme podcenit. Pamatujte na zlaté pravidlo velikosti. Čím větší kuchyňská místnost, tím vyšší výkon hledejte. Dle základního doporučení by měl být vzduch v místnosti pomocí digestoře vyměněn minimálně desetkrát za hodinu.

Hlučnost

Věřte nám, že nadbytečná hlučnost dokáže pořádně otrávit pohodové domácí odpoledne. Doporučujeme při výběru nepřekračovat hlučnost 58 dB. Recirkulační digestoře jsou obecně o trochu hlučnější než ty odtahové. Ty nejlepší modely umožňují regulovat hlučnost dle potřeby.

Ostrůvková digestoř je hit

Jste-li i vy šťastným majitelem moderní kuchyně vystavěné pomocí pracovních ostrůvků, jistě přemýšlíte nad tím, jak vyřešit svůj problém s digestoří. Nebojte. To, že vaše plotna není u zdi, vůbec nevadí. Výrobci se snaží vyhovět všem, a proto je na trhu dostupná tzv. ostrůvková digestoř. Je praktická, elegantní a maximálně funkční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *