Minimalistické bydlení je trendy

Minimalismus, jako umělecký směr, zasáhl všechna odvětví, a to nejen v profesionálních kruzích.  Uhranul i naprosto obyčejné lidi. Minimalismus se projevil při křtech, na svatbách i na pohřbech, ve stylu odívání, ve způsobu stravování, v možnostech nakupování a bylo by asi zvláštní, kdyby se neodrazil i do bydlení. Majitelé novostaveb mají jasno. Jejich byty musí být jednoduché, prostorné, vzdušné a světlé.

V jednoduchosti je krása

Ty tam jsou doby, kdy v realitním světě vítězily domy s barokními rysy, členitými místnostmi, nejrůznějšími zákoutími a pestrou barevností. Dnes se vše esteticky „nadbytečné“ vypouští a důraz se klade na jednoduchou geometrii a černobílé kontrasty. Takové nároky na design a funkčnost splňuje byty na Praze 3.

Byty u Parku na žižkovském Vackově jsou symbolem harmonie města a přírody. Jedenáct maximálně šestipodlažních domů se rozprostírá podél ulice Malešická v bezprostřední blízkosti parku Žižkovské pece. V rezidenci se nachází 272 bytů o velikosti 1 až 5+kk. Nejmenší byty mají velikost 30 m2, ty největší se pyšní rozlohou 140 m2.

Energeticky hospodárné

Byty v Praze na Žižkově mají dostatečný přísun denního světla a tím pádem i tepelné soběstačnosti. Sluníčko dokáže udělat divy a díky optimálnímu rozložení oken a zateplení domu, ušetříte na vytápění a spotřebě energií. Ne nadarmo je dům hodnocen energetickou náročností ve skupině B.

Byty mají maximum obytné plochy. Téměř všechny disponují buď předzahrádkou, balkonem, lodžií nebo terasou. Přitom se velmi silně dbá na zachování soukromí. Architekti se snažili o maximální synergii moderního funkčního bydlení a klidné lokality nedaleko parku. Inteligentní řešení jednotlivých bytů a komfort pro ně bylo prioritou číslo jedna. A nebuďme skromní, vše se povedlo na jedničku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *