Vhodný materiál na koupelnovou podlahu

Koupelna je rozhodně velmi využívanou a důležitou místností v každé domácnosti. Zejména pro ženy je nepostradatelná a mnohdy v ní také tráví podstatnou část svého času. Ovšem častý pobyt v koupelně a zkrášlování se s sebou přináší i nepořádek a možné bolesti nohou či zad …bolest v dolních končetinách nebo zádech se samozřejmě projevit může, ale také nemusí. Podlaha by však měla splňovat i další kritéria.

O hezké se musí pečovat

Každému je asi jasné, že v domácnosti se musí udržovat čistota. A v domácnostech s dětmi (obzvláště s malými) to platí dvojmo. Při pořizování koupelnové podlahy bychom měli myslet jak na své zdraví, tak i na její udržovatelnost. Existuje nespočet typů, jenž jsou na udržování náročné, potažmo je na nich vidět každý vlas, cákanec, vousy apod. A uklízet podlahu každý den se zaprvé nikomu nechce a zadruhé to také může mírně zvýšit vaše výdaje (z dlouhodobého hlediska). Proto je lepší volit spíše tmavší barvy, na kterých není vše vidět už na první pohled.

Když je vám koupelna nejblíže

Pokud patříte mezi ty, kteří skutečně v koupelně tráví klidně i pár hodin denně, neměli byste opomínat tvarování a povrch podlahy. Každý si snad uvědomuje, že stání na křivých, místy vystouplých dlaždičkách, jistě nebude pro naše zdraví to nejlepší. Bolesti nohou či zad se samozřejmě mohou dostavit až po několika týdnech či měsících, ale i po několika hodinách či dnech. Zrovna tak příliš hrubý (drsný) povrch není to pravé ořechové pro naše bosá chodidla, kterým se může o hrubý povrch rozrušit pokožka, což pak nemusí působit nejlepším dojmem.

Myslete ekonomicky

Zejména lidé, kteří si nemohou dovolit zbytečné výdaje, anebo alespoň rádi sníží své dosavadní, jistě rádi uvítají ekonomické řešení, a sice podlahový materiál do koupelny udržující teplo. A jelikož se jedná o koupelnu, kde pochopitelně hrozí riziko vody na zemi, řeší se tyto případy zejména podklady pod svrchní vrstvu podlahy. Díky speciálním podkladům si pak můžete pořídit podlahu do koupelny klidně i z klasických dlaždic, a i přesto budete mít teplo pod nohama. Méně běžným, avšak ne nedostupným materiálem, je dřevo. To však není příliš ideální z důvodu možného popraskání laků, snadného poškození a následného zatékání.