Výbava správného motorkáře

 

Jestliže vlastníte motorku již nějaký ten pátek a byli jste na dvou kolech jako doma třeba již před dvaceti lety, tak víte, že tehdy se ještě vhodný oděv na motorku zas tak přísně neřešil. No co si budeme povídat, také tady nebyl nikde k dostání. Jezdilo se jednoduše v tom, co právě bylo. To se postupem času ale hodně výrazně proměnilo. S vývojem nových materiálů, technologických postupů a zároveň výrobou stále rychlejších stojů je kvalitní a bezpečné oblečení již nutností.

Kalhoty na motorku

Když pomineme helmu, která se řadí spíše mezi ochranné prvky, jsou zřejmě nejdůležitějším kouskem na motorku kalhoty. A jejich výběr byste rozhodně neměli podceňovat. Stejně jako u zbytku oblečení platí, nehledě na materiál, čím víc chráničů a bezpečnostních prvků, tím lépe. To hlavní, co se od nich totiž očekává, je to, že vás ochrání v případě pádu. Proto byste měli vybírat mezi oblečením, které je opatřené visačkami CE protektor. Takto označené totiž mohou být jen oděvy s chrániči, které mají homologaci pro Evropu.

Základním chráničem jsou tedy protektory na kolenou, případně také na bocích a hýždích. Chrániče jsou z paměťové pěny, nebo by měly být kalhoty v těchto místech alespoň zesíleny usní. Vrchní vrstva kalhot musí být navíc z velmi odolného materiálu, který vydrží a neprodře se. Pokud se jedná o kalhoty na brzké jaro či pozdní podzim, spodní vrstva je ještě navíc zateplená –  tato vrstva je odepínací, aby byli kalhoty použitelné i na léto.

Džínové kalhoty na motorku

V současné době však nemusí být každému hned na první pohled jasné, že na sobě máte kalhoty na motorku. Na trhu najdete i takové, které vypadají téměř jako běžné. Ideální volbou jsou například jeansové kalhoty na motorku. Jedná se o textilní, kevlarem zpevněné a zároveň prodyšné kalhoty, jež jsou opatřené kolenními a bočními CE chrániči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *