Vintage žárovky a lampy

Tento čím dál oblíbenější styl čerpá z designu minulých let. Trend, který nejspíš příliš nepotěší milovníky luxusu. Naopak, zastánci venkovského stylu budou mít důvod k radosti – vintage žárovky a lampy.

Vintage žárovky

Tyto žárovky se dnes hojně využívají do svítidel, ve kterých by moderní zdroje světla působily poněkud divně a rušivým dojmem. Víceméně se jedná o velké žárovky s dlouhými uhlíkovými vlákny. Existují firmy, které se zabývají výrobou pouze tohoto typu žárovek, proto není problém dnes tento druh na trhu sehnat. Ani cenově to není nijak náročné. Za dražší značky si možná trochu připlatíte, ale investice se vyplatí. Vintage žárovky jsou údajně mnohem odolnější a účinnější než ty, na které jsme normálně zvyklí.

Vintage lampy

Vintage patří do retro stylu, který se dnes zase opět vrací a těší oblíbenosti. Lampy tohoto stylu jsou spíše vhodné do venkovského prostředí. Vyrábí se jak v provedení do interiéru, tak do exteriéru. Zakoupit si můžete plno různých barev, tvarů a provedení. Protože se vintage lampy a celkově retro styl vrací do módy, nechte si vytvořit svítidlo podle vlastního přání na míru. Existují také možnosti využití různých bazarů, pokud si nechcete vintage osvětlení kupovat přímo nové. V každém případě lze najít možnost, která bude irelevantní. Takovéto lampy nabízí také e-shop profisvitidla.cz, na kterých si vhodné světle určitě vyberete.

Minulost a zároveň budoucnost

Vintage lampy jsou dělané tak, aby navozovaly atmosféru minulých let, ale zároveň by měly odpovídat trendům a poptávkám. Proto není výjimka, že nesou prvky minulosti a dávných let, ale také osloví milovníky moderního stylu. Působí starším dojmem, ale zároveň moderně.

Jako u všech produktů a výrobků cena není stálá a odvíjí se od různých faktorů. Záleží na tom, z jakého materiálu světlo je, jakého je provedení, apod. Vždy si musíte najít kompromis, který se dokáže vyrovnat vašim požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *