Liška – stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny

Liška stavební spoření je v České republice poměrně známý slogan. Nabízí jej Českomoravská stavební spořitelna, která patří na českém trhu mezi banky s tradicí. Asi málo kdo z nás by ji neznal. Tato spořitelna se do paměti osob zapsala především svým znakem lišky. I reklama na ni vysílaná v televizi je lehce rozpoznatelná.

Českomoravská stavební spořitelna a.s. byla založená v roce 1993. Zpočátku svého založení se specializovala na stavební spoření a s tím i na související poskytování úvěru na bydlení. Právě její stavební spoření patří mezi první produkt, který nabízela.

Díky jejímu stavebnímu spoření můžete získat poměrně vysoké úročení ročně. Úročení má ovšem v sobě započtenou i státní podporu. Současně se spořením získáte i možnost čerpat výhodné úvěry ze stavebního spoření. Nabízení stavební spoření se poskytuje na základě několika tarifů. Kromě základních tarifů poskytuje ČSS i speciální druh stavebního spoření.

Speciálním druhem je možnost uzavření stavebního spoření pro děti a mladé do 18 let. U tohoto druhu stavebního spoření můžete získat až 50 – ti % slevu z jeho uzavření. Tak je myšleno i na budoucnost dětí. Ty poté získávají našetřené peníze a můžou je využít na pořízení vlastního bydlení či si i nadále spořit.

Liška stavební spoření si můžete tedy vybírat ze tří tarifů. Jedná se o tarif Invest, tarif Perspektiv a tarif Atraktiv. Každý tarif se od sebe něčím liší.

  • Tarif Invest

Tarif je nejvýhodnější pro osoby, které chtějí primárně zhodnotit své úspory. Součástí je i možnost čerpání překlenovacího úvěru. Úrokové sazby tvoří 2 % ročně. Při čerpání úvěru se pak splácí úrok 4, 8 % za rok. Minimální cílová částka je 40 000 Kč. Minimální procento naspoření je pak 40 % z cílové částky. Čerpání úvěru nabízí dvě možnosti splátek. Standardní varianta čerpání úvěru má minimální splátku stanovenou na 0, 6% cílové částky. Rychlá varianta čerpání úvěru má minimální splátku stanovenou na 0, 8 % cílové částky.

  • Tarif Perspektiv

Tento tarif se hodí osobám, které chtějí financování vlastního bydlení formou koupě. Tarif je vhodný i pro osoby, které chtějí získat nízké měsíční splátky, aby nebyl tolik zatížen jejich rodinný rozpočet. Úroková sazba je 2 % ročně. Při čerpání úvěru činí úvěrový úrok 4, 8 % ročně. Minimální naspoření je pouze 35 % z cílové částky. Minimální cílová částka je 150 000 Kč. Tarif je nabízen pouze v dlouhodobé variantě s měsíční splátkou 0, 53 % cílové částky.

  • Tarif Atraktiv

Tarif je určen osobám, které si primárně chtějí zajistit výhodnější úrokovou sazbu úvěru. Úroková sazba úvěru bude činit pouze 3,7 % ročně. Ovšem úroková sazba vkladu je pouze 1% ročně. Minimální cílová částka činní 40 000 Kč. Z minimální cílové částky 40 000 Kč musíte naspořit nejméně 38 %. Tarif je nabízen pouze v dlouhodobé variantě s měsíční splátkou 0, 6 % u standardní varianty a měsíční splátkou 0, 8 % u rychlé varianty.