Každé dveře mohou být originál

Nejsou dveře jako dveře. Některé se liší materiálem, jiné se liší otvíráním anebo mají jiné dekorace. Jsou věci, které jsou podstatné, na které bychom měli při koupi dveří myslet, ale vedle toho jsou i malé detaily, které si můžeme rozhodnout dle vkusu.

Typy dveří

Dveře mohou být řešeny různými způsoby. Můžete si pořídit klasické jednokřídlové vstupní dveře, které vidíte na většině domovů, ale také myslete na budoucnost. Může se stát, že se vám v životě přihodí nějaká nešťastná událost, a pak zůstanete například na vozíčku. Pro takové situace jsou připravené dveře, které mají dvě křídla, takže jimi projde opravdu každý. Avšak dvojkřídlové vstupní dveře si můžete pořídit i když jste naprosto pohybliví.

Otvíráme dovnitř či ven?

Samozřejmě, že při výběru byste také měli myslet na to, na jakou stranu by se měly dveře otvírat, zda ven či dovnitř. Většinou se volí otevírání ven, protože tak ušetříte prostor v místnosti. Pokud si zvolíte dvojkřídlové dveře, tak jedno křídlo bude ovládáno klasicky klikou a ve většině případů je druhé křídlo otvíráno pomocí zástrček. S otvíráním úzce souvisí také to, zda jsou vstupní dveře levé či pravé, to znamená, na kterou stranu je při otvírání potáhnete a na které bude kování. Někdy se vám to může zdát jako banalita, avšak v některých případech mohou být dveře omezující, a proto je dobré zvážit, na kterou stranu budou.

Dekorace

Kromě rozdílných materiálů, můžete mít dveře jinak dekorovány. Někteří chtějí jen práci se dřevem a vybírají si dveře, které jsou různě vyřezávané, ať už jde o klasické tabulky či něco originálnějšího. A poslední dobou je také moderní vstupní dveře dekorovat sklem. Může to působit krásným, čistým dojmem a při správném výběru skla to budou plnohodnotné dveře, u kterých se úniku tepla bát nemusíte. Někteří se sice bojí, že díky tabulce skla se zloděj do domu dostane snadněji, avšak když se zloděj chce do domu vloupat, tak si téměř vždy najde nějakou cestu.

Malé, ale důležité doplňky

Ke dveřím neodmyslitelně patří klika. Dnes je mnoho podob toho, jak by klika měla a mohla vypadat. Samozřejmě, že každý si zvolí to, co mu nejvíce vyhovuje anebo, co se vám líbí. Jednu dobu byly velice populární tak zvané koule, avšak jen do okamžiku, kdy si nechtěně dveře sami zabouchnete a zůstanete venku třeba na mrazu. Dnes je moderní, když kliku sladíte s kováním, protože někteří chtějí mít ozdobné kování na dveřích a pak vypadá dost nevkusně, když jej doplní o plastovou kliku.

Dalším nápaditým detailem je síťka, která nepatří jen do oken. I když je v oknech častější, avšak síťka může být otevíratelná stejně, jako dveře a při některých parných dnech se vám může hodit. Venku je horko a vy si můžete nechat otevřené klidně i vchodové dveře, protože proti hmyzu jste krásně chránění.

Dveře se nemusí lišit jen materiálem, ale díky různým důležitým aspektům, ale také i malým detailům jsou každé dveře originálem.