Potřebujete zařídit jídelnu? Poradíme, jak vybrat jídelní stůl

Předěláváte jídelnu, nebo jen hledáte nové vybavení, kterým ozvláštníte část svého bytu? Jídelní stůl je praktickým kusem nábytku. Pokud dobře vyberete, může i skvěle vypadat. V článku najdete praktické tipy pro nejlepší výběr ideálního nového kousku nábytku.

Promyslete si rozměry

Velmi důležitým parametrem jsou určitě rozměry. Před samotným výběrem jídelního stolu si určete, jak může být maximálně velký. Velký jídelní stůl z masivu totiž může zabírat hodně místa. Pokud máte méně místa, možná oceníte rohové řešení. Takový stůl je možné v případě potřeby posunout a získat místo pro další strávníky. Jde o elegantní řešení, které může dobře fungovat. Do otevřeného prostoru u větších jídelen si můžete směle vybírat klidně i efektní masivní jídelní stůl kulatého nebo oválného tvaru.

Kvalitní a líbivý materiál

Nábytek z masivu vyniká svou odolností, dlouhou životností a také krásným vzhledem. Dřevo v různých provedeních nádherně vypadá u každého kusu nábytku. Jídelní stůl masiv se skvěle hodí do přírodně laděného interiéru, takže dobře zapadne například do skandinávského stylu bydlení. Relativně univerzální vzhled dřeva se dá krásně kombinovat s jinými kusy nábytku a nabízí volnou ruku při zařizování jídelny a kuchyně.

Design, který si zamilujete

Jídelní stůl z masivu si zamilujete na první pohled. Existuje mnoho úžasných variant a typů, mezi kterými určitě najdete ten správný zrovna do vaší ložnice. Masiv se jednoduše udržuje a čistí, což je další nesporná výhoda pro stůl do jídelny. Na internetu najdete spoustu inspirace a nechybí ani obchody, kde přímo z pohodlí domova vyberete jídelní stoly z masivu a nakoupíte ten správný kousek nábytku, u kterého budete trávit příjemný čas s dobrým jídlem a společností. S výběrem si můžete dávat na čas a pořádně si porovnat i ceny za jednotlivé kousky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *