Víte, jaké jsou hlavní přednosti lité podlahy? My ano!


Stavba nového domu i větší rekonstrukce nepatří mezi levné záležitosti. Když už se ale do tohoto náročného procesu pustíte, měli byste volit co možná nejkvalitnější materiály a ekonomické postupy. Typickým příkladem budiž řešení podlahových ploch. V minulosti se nad tímto procesem prakticky nikdo nepozastavoval, jelikož se umíchal beton, podlahy postupně vylily a postupně vyrovnaly. Jednalo se o náročný a vcelku zdlouhavý proces. Dnes je tomu naštěstí jinak, a to díky litým podlahám. Nabízí totiž spousty předností, z nichž vybíráme tři největší.

Na pracné vyrovnávání povrchu zapomeňte!

Standardní betonové podlahy se stěrkami hodně složitě vyrovnávaly a povrch stejně nebyl vodorovný dle potřeby. U anhydritové podlahy to nehrozí. Dokáže se totiž do značné míry při kvalitní přípravě podkladu vyrovnat sama. Jde fakticky o samonivelační potěr. Optimální je, když vám podklad z polystyrenu a vedení podlahového vytápění připraví profesionálové. Na základě odborných rad to ale lze zvládnout i svépomocí.

Pro podlahové vytápění není nic lepšího

Moderní lité podlahy jsou vynikající i pro svou tepelnou vodivost. Podlahové vytápění už dnes patří k jakémusi standardu. Položíte-li klasické měděné nebo plastové trubky a necháte realizovat lité podlahy, můžete si být jistí, že příjemné teplo od podlahy vás nemine. Často přitom stačí vytápět na minimum.

Za několik hodin je hotovo

Na nějakou dlouho trvající betonáž můžete velmi rychle zapomenout. Máte-li připravený podklad včetně podlahového vytápění, je už vylití podlahy krátkým procesem. Přijede domíchávač, který směs vypustí speciálním korytem přímo na místo určení. Na druhý den se budete moci ve svém novém hnízdečku projít po podlaze dle libosti. A kolik vás realizace bude stát? Podívejte se na ceník anhydritové podlahy a ihned uvidíte, jakou částku si konkrétní firma účtuje za měrnou jednotku. Dlužni nezůstaneme ani tip na odborníky v této oblasti, jimiž jsou Anhypodlahy s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *