Poskládejte si svůj domov

Jestliže si pořizujete nové bydlení, stojí před vámi otázka, jak si svůj domov zařídit. Určitě znáte ten pocit, kdy před vámi stojí prázdný pokoj a vy si ho můžete přizpůsobit podle vašich představ. Jenže ne vždy je to jednoduchý úkol. Pokoj vybavujete nábytkem na delší dobu, takže byste se měli zamyslet, v jakém stylu a duchu budete vybírat.

Pro děti, či pro dospělé

Hned na začátku zařizování bytu si musíte uvědomit, jestli hodláte umístění nechat aspoň na pár let, nebo ho budete chtít rozšiřovat. Například u obývacích stěn lidé často volí modulový nábytek. V módě už nejsou obrovské jednolité stěny, ale vzdušný nábytek s jednoduchými skříňkami. Vrchní a spodní nejsou propojené a celkově vše působí velmi čistě. S tím souvisí také to, že televize už nemusí být středobodem celého obývacího pokoje. Pohovky nebo rovnou rohovou sedačku můžete otočit směrem ke krbu nebo k velikému francouzskému oknu vedoucímu do zahrady. Pokud máte opravdu velkou místnost, často i propojenou s jídelnou, můžete z jednoho koutu vyrobit malou pracovnu s psacím stolem. Nezapomeňte také na malé děti a část pokoje vyhraďte jim. Až odrostou, postavte sem klavír či neotřelou dekoraci.

Ložnice jako místo pro odpočinek

Až budete promýšlet, co všechno si chcete postavit do ložnice, mějte na paměti několik zásad. Ložnice by měla být místností pouze pro odpočinek a spánek. Není dobré, pokud v posteli pracujete, jíte a pak relaxujete. Proto se sem hodí pouze manželská postel. Zvolit lze také šatní skříně s posuvnými dveřmi, které nezabírají moc místa, pokud tedy nemáte přímo šatnu jako samostatnou místnost. Dámy potom jistě ocení toaletní stolek. Další nábytek se ale do ložnice nedoporučuje, a to včetně televize. V dnešní moderní době totiž ruší spánek mnoho elementů, takže je dobré je raději eliminovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *