Textilní haly jsou plnohodnotným přístřeškem

O textilních halách se v poslední době mluví čím dál častěji. Díky nízké ceně, expresní rychlosti výstavby a přitom pevné konstrukci se využívají v mnohých odvětvích. Možná by vytrhly trn z paty i vám.

Neznalí lidé o montovaných halách pokrytých textilním svrškem obvykle přemýšlí jako o ne příliš stabilním a spolehlivém přístřešku. Opak je však pravdou. Textilní haly od firmy Polák jsou úsporným, rychlým a zcela plnohodnotným řešením zastřešení.

Opravdu vydrží?

Konstrukci tvoří rámy z ocelových trubek pospojované podélnými ztužidly. Halu je snadné kdykoliv rozebrat, rozšířit či přemístit na úplně jiné místo, přesto vše drží velmi pevně. Základy ve většině případů nejsou potřeba, stačí ukotvení do země železnými trny, pokud je podloží dostatečně pevné. Vše záleží na konkrétním případu, a tak je lepší poradit se s odborníky.

Na opláštění se používá odolná technická textilie s životností minimálně deset let. Celou tu dobu si drží svoji barvu, je odolná i mechanickému prodření. Kdyby se přesto objevila díra, je možné ji jednoduše opravit svárem. Plachta vydrží sníh i vítr, pouze je nutné ji jednou za cca 2 roky utáhnout, aby byla stále pevně vypnutá.

Kde všude se dají použít?

Nějaká textilní hala od firmy Polák pravděpodobně stojí i ve vašem okolí, možná o tom ani nevíte. Dá se využít jako prostor pro skladování, hangár, zemědělská budova nebo třeba jízdárna pro koně. Například Armáda ČR využívá textilní halu jako hangár pro opravy vrtulníků.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že textilní haly jsou velmi variabilní. Každá je originál nejen zvenku, ale i zevnitř. Plachtu je možné vyrobit v nějaké standardní barvě nebo na ni nechat natisknout například firemní logo. Vnitřní výbava se pak řídí podle účelu. Do haly je možné instalovat osvětlení, tribuny, odvětrávací okna, mantinely, vytápění a další doplňky.

Textilní hala rozhodně může zcela nahradit zděnou budovu. Důkazem toho jsou i spokojení zákazníci společnosti POLAK CZ, která se montovanými halami zabývá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *