Dveře do stavebního pouzdra: Efektivní úspora místa v každém interiéru

Řešíte momentálně uspořádání vnitřních prostor ve vašem novém bytě či domě nebo se pouštíte do rozsáhlejší rekonstrukce? Pak je zapotřebí myslet na spousty velmi důležitých aspektů. Typické je především přesné rozmístění elektroinstalace, vody, vedení plynu a dalších záležitostí. Jste-li ve fázi hrubé stavby, neměli byste zapomenout ani na vychytávky, díky nimž získáte vzhledově jedinečný a funkční interiér. Jednou z takovýchto nadčasových záležitostí jsou bezesporu nové stylové dveře do stavebního pouzdra. V čem jsou výjimečné a jsou skutečně vhodnější variantou oproti standardním? Podle čeho vybrat ty správné? Na tyto otázky se zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Šetřete místem a vsaďte na neotřelý design

O faktu, že posuvné dveře do pouzdra umí uspořit prostor, není třeba nijak diskutovat. Klasické interiérové dveře, které se otevírají na stranu, prakticky pokaždé uberou místo nacházející se okolo nich. Ano, možná by nebylo nijak využité, nicméně je třeba vždy počítat s tím, že zde nesmíte nic mít. I zapomenutá hračka vašich dětí může způsobit škodu. Posuvné dveře se zavírají přímo do zdi, v níž je ukryto pouzdro. Řečí čísel můžeme směle prohlásit, že můžete získat navíc prostor o ploše dosahující až 2 m². Dveře v otevřeném stavu určitě nemusí být nijak fádní a nenápadné! Naopak! Materiálů, jež se využívají pro řešení jejich výplní, je obrovské množství. Nemusí se nutně jednat pouze o masivní dřevo. Moc hezky vypadá kupříkladu kouřové sklo anebo mléčné variace. Zapomenout nelze ani na bezpečnost. Určitě se nestane, že by si děti mohly do pantů přiskřípnout prsty.

Na stavební pouzdro myslete již při řešení projektu

Jedno z mála úskalí představuje stavební pouzdro pro posuvné dveře, respektive doba jeho umístění do stavebního otvoru. Jednoduše řečeno, nesmíte promeškat ten správný okamžik. Ten přichází v době, kdy se realizuje hrubá stavba. Pokud v projektu s těmito dveřmi počítáte, pak budou právě v této fázi zakomponovány do sádrokartonu, stavebních bloků nebo dřeva či jiného materiálu. Při celkové rekonstrukci je nutné řešit bourací práce a následné ukotvení posuvných dveří.

Do jakého materiálu pouzdro umístit?

Velmi důležitou roli hraje materiál, do něhož bude konstrukce ukotvena. K dispozici jsou ostatně stavební pouzdra různého typu. V podstatě jsou dvoje. První varianta je určena pro umístění do zdi. Pomocí mřížky a perlinky se následně zapraví tak, že se stane nedílnou součástí stěny. Modely určené do sádrokartonu disponují přídavnými kapsami, jež usnadní jejich uchycení do sádrokartonových desek. Tento druh pouzder je běžně k vidění také v dřevěných domech.

Standardní rozměry pouzder

Předem se vyplatí zjistit si rozměr dveří a samozřejmě i stavebního pouzdra, které k nim patří. Pokud máte vše koupené předem, není co řešit. Co do šířky, nejčastěji se volí pouzdra se šířkou 100 mm, jež se implementují do příčky o celkové šířce 125 mm. Není ale problém nechat si vyrobit i jiné či zcela atypické variace.

Jaký typ posuvných dveří volit?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Existují totiž pouze troje interiérové dveře do stavebního pouzdra. Jedná se konkrétně o:

  • jednokřídlé zasouvací dveře,
  • dvoukřídlé modely zasouvající se na dvě strany,
  • větší dvoukřídlé dveře zasouvající se na jednu ze stran.

Vyberte si dveře i pouzdra známých značek

Na trhu v současnosti existuje velké množství společností vyrábějících jak pouzdra, tak i samotné dveře. Co se týká pouzder, výbornou volbou je tradiční značka Eclisse. Dveře ve spoustě zajímavých dekorů najdete v nabídce společnosti Mand CZ s.r.o. Kombinací těchto dvou značek získáte komplet, který bude nejen skvěle vypadat, ale vydrží prakticky navždy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *