Poohlížíte se po nové kuchyňské váze?

Na cochces.cz nakoupíte váhy nejlevněji. V nabídce naleznete rozmanité druhy vah, různých barev i použitého materiálu a nadčasového designu. Váhy jsou dnes často již nezbytným pomocníkem každé hospodyňky. Jsou vděčným pomocníkem i při dietách, kdy je zapotřebí přesně stanovené množství potravin.

V každé dobře vybavené kuchyni musí být kvalitní kuchyňská váha, aby vaše jídlo bylo vždy špičkové!
Vybírat můžete z vah digitálních, mechanických, s hodinami, či dovažovacích.
Pro přesnější vážení jsou nejvhodnější digitální, jejichž pohon zajišťují knoflíkové baterie. Některé váhy jsou schopny odvážit potřebné množství ingredience s přesností až na 1g a do hmotnosti až 5kg i více.
Záleží pouze na Vašem výběru a potřebách, zda si pořídíte váhu s odnímatelnou miskou, či vážící platformou, digitální nebo mechanickou. Důležité je vybrat tu správnou, která vám bude dobře sloužit.

Při nákupu se zaměřte na použitý materiál, pro kvalitní vážení jsou nejvhodnější skleněné a nerezové, díky své stabilnosti a snadné údržbě.
Doporučujeme vsadit hlavně na jednoduchost, váha by měla mít hlavně tlačítko na zapnutí/vypnutí, optimální je přístroj s automatickým vypnutím při nečinnosti, což šetří baterie. U digitálních vah je dobře čitelný displej, u některých bývá dokonce i podsvícen. Dobrá váha by měla umět dovažovat, tedy měla by mít funkci „tara“. Po zvážení jedné ingredience stisknete toto tlačítko, aby se váha vynulovala, a vy můžete pohodlně zvážit další surovinu.
Váha by také měla být vybavena čtyřmi gumovými nožkami, aby neklouzala po hladkém povrchu.
Součástí moderních vah je také možnost přepínání mezi váhovými jednotkami, což zajisté ocení v každé domácnosti, pomůže vám to ušetřit čas, a odpadne hlavně nutnost mít po ruce navíc odměrku, abychom zvážili zvlášť sypké či tuhé suroviny v gramech, a tekuté ingredience v mililitrech.