Bazén nebo vířivka vám udělají z domova příjemnou oázu klidu!

Máte-li zahradu, tak je snad hřích na ní nemít bazén. Bazény jsou snem každého z nás, protože pokud jsme zavřeni někde v panelovém bytě, tak jsme odkázáni jen na koupaliště, na které se pak také musíme dostat.

Máme-li zahradu, v létě na ní zcela jistě může dominovat bazén. Někomu stačí nafukovací, někdo by raději luxus v podobě vestavěného. Záleží na tom, kam vás finance pustí. Pokud se rozhodujete mezi tím, jestli postavíte bazén, nebo si pořídíte vířivku, tak zbystřete. Co je pro vás lepší?

Máte raději aktivní odpočinek, nebo je vám příjemnější relaxace?

V bazénu si můžete samozřejmě zaplavat, děti v něm mohou řádit, ale je s ním také spousta práce, nemluvě o spotřebě vody. Bazén je třeba čistit, zakrývat, protože do nezakrytého bazénu napadá nepořádek, pokud prší, tak se v něm ani nevykoupete, fouká-li vítr, tak se pak máte na co těšit a kolikrát za rok jej skutečně využijete a kolik času pak budete trávit čištěním a údržbou? Bazén je sice pěkný, ale je poměrně náročný, a pokud pak máte malé děti, tak abyste měli oči na stopkách, protože budete muset neustále hlídat to, aby vám dítě do bazénu nespadlo.

Vířivka je malá, rozhodně si v ní nezaplavete a rozhodně do ní nebudete moci skákat šipky. Údržba je ale snadnější, a pokud jste upracovaní a máte toho za den plné brýle, pak je pro vás skutečnou relaxační zónou, která vám udělá dobře. Navíc nebudete potřebovat tolik vody, jako když budete napouštět bazén a i na údržbu je jednodušší. Cenově je pak vířivka přijatelnější než bazén.

Zvažte především to, k jakému účelu si budete danou věc pořizovat a podle toho se rozhodněte. Vířivky jsou přitom velmi oblíbené a lidé si je začali kupovat mnohem více, než kdy jindy.

Koupání ať v bazénu, nebo ve vířivce, je pak v horkých letních dnech více než příjemné.