Patrová postel v pokojíčku. Jaké má výhody?

Bydlíte-li v panelovém domě, tak jistě není dětský pokoj bůhví jak velký. Řešíte tak každý prostor a je pro vás důležitý každičký centimetr. V takovém případě určitě oceníte patrovou postel. Ušetří vám nejen prostor, ale také vypadá velice zajímavě.

Pro děti může být patrová postel skvělou hračkou…

Má totiž více funkcí, jednak vršek postele slouží na spaní a spodní část pak můžete využít pro jiné účely. Děti pod postelí mohou mít domek nebo svou skrýš, kam se mohou chodit schovávat, další možností je potom mít pod postelí gauč, který bude sloužit k odpočinku a k dívání se na televizi. Pokud přijde na noc návštěva, tak na něm může přespat.

Pod postel se také může umístit psací stůl, tady se ale musí myslet na to, aby stůl byl dobře osvícen denním světlem. Pokud jste kreativní, pak můžete v prostoru pod postelí vytvořit opravdu útulné místo, našít sem textilie, které budou připomínat domek, nebo království. Pokud nejste manuálně zruční a přesto se vám to líbí, můžete o pomoc požádat švadlenu a nechat si od ní něco pěkného ušít.

Nejvíce si patrové postele pořizujeme právě z důvodu, že nám šetří prostor. Lidé si je ale kupují i proto, že se jim tento nápad líbí a chtějí doma takovouto postel mít z estetického hlediska.

Je jedno jaký důvod vás k tomu vede, pokud si postel vybíráte, tak myslete na to, že by měla ladit s celkovým interiérem pokojíčku. Patrovou postel ale můžete mít klidně i v obývacím pokoji, pokud máte malý byt, ve kterém vám chybí ložnice. Chybějící místnost pak máte možnost vyřešit právě patrovou postelí. Zajímavé patrové postele najdete snad v každém obchodním domě s nábytkem. Liší se však od sebe jednak cenou a pak také kvalitou. Pokud doma máte ložnici a chybí vám pracovna, tak to také můžete vyřešit patrovou postelí, kdy dole pod postelí si vytvoříte tu chybějící pracovnu.