Nic nedá zahradě takový šarm jako okrasné kameny

 

Okrasné kameny umí dát zahradě atmosféru, ale i styl. Některé typy zahrad se bez dekorativních kamenů neobejdou vůbec.

Možná máte hezkou zahradu s trvalkovým záhonem kolem dokonalého, krátce střiženého a zavlažovaného trávníku. To je velký hit dnešní doby. Tak velký, že už je poněkud nutným. Krásná zahrada může vypadat i jinak. Snadno jí dají „nový rozměr“ okrasné kameny. Nemusí jít jen o tradiční skalku s alpinkami. Ta je mimochodem považována za nejsložitěji udržovatelný typ zahrady. Zkuste udělat zahradu jinak.

Kameny k jezírku i k javorům

Dekorativní kameny dnes patří k jezírku, mohou vyniknout jako solitéry, ale klidně se stát i součástí různých zahradních staveb. Neodmyslitelné patří také k tzv. japonským zahradám, a není ani nutné, abyste po zahradě umísťovali tradiční kamenné lampy. Jestliže si však pořídíte japonské javory, rozhodně přidejte i kameny. Bez nich nikdy nevyniknou tak, jak by mohly. Navíc se jim bude nejlépe dařit v podrostu velkých stromů, které je zastíní, a současně mezi kameny, jež jim naopak rády předají naakumulované teplo.

Přírodní i designové kameny

Zahradě budou slušet přírodní dekorativní kameny, velké solitérní kameny či obelisky, i okrasné valouny. K nim se samozřejmě hodí přírodní dlažba, ale třeba i různé kamenné drtě. Nepřehánějte to s množstvím typů kamenů, které v zahradě použijete. Zvolte si na začátku jeden nebo dva druhy, a s tím pak pracujte.

Chcete zahradu barevně ozvláštnit a nebojíte se jít na to jinak než jiní? Vsaďte na barevné skleněné kameny. Hodí se na mulčování rostlin v květináčích i menších záhonků, krásně vyniknou v interiéru ve skle. Velké skleněné kameny lze použít i jako designovou výplň do zdi z gabionů.

Elka kámen – obchod s kameny pro dům i zahradu

Široký sortiment okrasných kamenů pro zahradu i interiér nabízí firma Elka kámen. Mezi okrasnými kameny nechybí dekorativní kameny pro zahradu a interiér z celého světa či skleněné kameny. Koupíte zde solitéry, obelisky, kamennou dlažbu, drť, písek, kačírek i výrobky z kamene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *